Dünyaca ünlü bir gelinlik markası olma yolculuğumuza 2005 yılında Ankara Bahçelievler 7.Cadde’de başladık. 2011 yılında Ankara Tunalı Hilmi Caddesi’nde kurmuş olduğumuz 1000 m2’nin üzerindeki tasarım atölyemiz, üretim tesisimiz ve mağazamıza ek olarak 2022 yılında İstanbul Nişantaşı mağazamızla gelinlik dünyasında emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Kendi markamız olan “DAİ” adı altında tasarım, üretim ve satışını yaptığımız hazır koleksiyonlarımızla gelinlerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Dai Wedding ailesi olarak; 2005’ den bu yana benzersiz tasarımlarımız ve hizmetlerimizle binlerce gelinin mükemmel gelinliğini bulmasına yardımcı oluyor, gelinlik modasına yön verme vizyonuyla ilerliyoruz. Kullandığımız yüksek kalite malzeme ve işçilikle, marka değerimizi her geçen gün yükselterek, başarımızı arttırıyoruz.

Fazilet Dai Kurhan

Marka Sahibi
Moda Tasarımcı

Gelinlik tasarımlarında sadeliği şıklıkla buluşturan çizgisiyle tanınan bir gelinlik tasarımcısıdır. Dai Wedding markasının sahibi ve tasarım direktörüdür. Çok erken yaşlarda moda ve tasarım dünyasına ilgi duydu. İzmir Göztepe Anadolu Kız Meslek Lisesi ve sonrasında da Gazi Üniversitesi Giyim Öğretmenliği bölümünden Giyim Öğretmeni olarak mezun oldu. Sınıf arkadaşları gibi öğretmenliği seçmedi ve hayallerini süsleyen kendi markasını geliştirmek için moda dünyasına adım attı. Sektörde emin adımlarla ilerlediği genç yaşlarında gelinlik dünyasıyla tanıştı ve kendini ifade edeceği alanın bu olduğuna karar verdi. Giyim öğretmeni olarak mezun olduğu 1999 yılından 2006 yılına kadar benzersiz gelinlik tasarımlarıyla aranan bir tasarımcı ve usta bir terzi oldu. 2006 Ocak ayında kendi markası DAİ WEDDING adı altında gelinlik tasarım, üretim ve satışına başladı. Moda endüstrisinde geçen 20 yıla yakın sürede yetiştirdiği tasarımcı ve terzilerle, kendi kurumsal kültürünü tüm sektöre yaydı ve kadının iş yaşamındaki konumunu güçlendirmeye dönük faaliyetlerde bulundu. Bugün gelinen noktada; 25 yılı aşkın tecrübesiyle, Ankara Tunalı ve İstanbul Nişantaşı mağazalarıyla, onlarca çalışanıyla, binlerce mutlu geliniyle güçlü bir Türkiye markası yaratan Fazilet Dai Kurhan, evli, iki erkek çocuk sahibidir.

2006

Fazilet Dai Kurhan tarafından Ankara Bahçelievler’ de, gelinlik, abiye ve gece kıyafeti tasarım ve üretimi yapan tek prova odalı bir modaevi olarak kuruldu.

MAĞAZALARIMIZ
about post

2008

Abiye ve gece kıyafeti tasarımına son verilerek sadece gelinlik koleksiyonlarının tasarım, üretim ve satışına başlandı. Koleksiyon çekimleri yapılarak ilk Dai Wedding Gelinlik Kataloğu hazırlandı.

GELİNLİK KOLEKSİYONLARI

2011

Modaevinden gelinlik mağazacılığına geçildi ve Ankara Tunalı Hilmi Caddesindeki 4 katlı binasında 1000 m2’ lik mağaza, atölye ve tasarım stüdyosu kuruldu.

RANDEVU OLUŞTUR
about post

2019

Dai ile Aşka yolculuk projesiyle tüm Türkiye de koleksiyon modellerinin fotoğrafları çekildi ve bir ilke imza atıldı.

BİZE ULAŞIN

2021

Ankara dışındaki ilk mağaza olan İstanbul Nişantaşı mağazası açıldı ve 2022 Şubat ayında gelinlere hizmet vermeye başlandı.

MAĞAZALARIMIZ
about post

2024

Bugün gelinen noktada; 20 yıla yaklaşan tecrübesiyle, Ankara ve İstanbul mağazalarıyla, onlarca çalışanıyla, binlerce geliniyle, gelinlik koleksiyonlarındaki 250 parçanın üzerindeki gelinlik modelleriyle, hızla büyüyen ve gelişen bir gelinlik markası varoldu

DAİ WEDDING KARİYER / İK